Samochód dla młodego kierowcy – 3 proponowane modele – Skodex Blog
Menu

Samochód dla młodego kierowcy – 3 proponowane modele

Wybór pierwszego samochodu dla świeżo upieczonego posiadacza prawa jazdy bywa trudny, dlatego przyglądamy się bieżącej ofercie, aby znaleźć najlepsze propozycje.

Na rynku samochodów nowych i używanych aż roi się od różnorakich modeli. W tej sytuacji kierowca, który dopiero co zdobył uprawnienia do kierowania pojazdami i który chce nabyć swoje pierwsze auto, ma nie lada problem. Wychodząc mu naprzeciw, w tym wpisie chcemy ułatwić wszystkim młodym kierowcom podjęcie takiej decyzji
– w końcu jest to dosyć poważny wydatek. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się poszczególnym modelom Skody.

Trzy modele Skody na „dobry początek”

Jednym z najważniejszych wyznaczników powinna być wielkość samochodu. Chyba każdy pamięta swoje pierwsze chwile za kółkiem – gdy nie byliśmy jeszcze wprawieni w kierowaniu autem, duże problemy stanowiło dla nas wyczucie pojazdu. To właśnie dlatego dobrze jest na swój pierwszy samochód wybrać coś małego i zwrotnego.
W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się samochody takie jak Skoda Citigo, Skoda Fabia, czy Skoda Octavia.

 

 

Skoda Citigo – jak sama nazwa wskazuje model czeskiej marki świetnie sprawdzi się podczas wojaży
w zatłoczonych miastach – bardzo łatwo nim zaparkować. Citigo wyróżnia również wysoki poziom bezpieczeństwa. Nadwozie Citigo zostało zaprojektowane tak, by w razie wypadku pochłaniać maksimum energii zdarzenia, by ochronić przed nią pasażerów. Citigo posiada też wbudowany system City Safe Drave z funkcją hamowania awaryjnego, system ESP pomagający zachować kontrolę nad autem na śliskich nawierzchniach oraz boczne poduszki bezpieczeństwa. Skoda Citigo dostępna jest w trzech wariantach: 3-drzwiowym, 5-drzwiowym i w wersji sportowej – Monte Carlo.

 

 

Skoda Fabia – to model czeskiej marki, który sprzedaje się jak świeże bułeczki. W minionym 2017 roku Skoda Fabia znalazła się na drugim miejscu najczęściej kupowanych aut w Polsce. Model swoją premierę miał kilka lat temu, ale dzięki sporej możliwości indywidualizacji (122 sposoby!) wciąż dla wielu jest nr 1. To, co jednak najbardziej przekonuje do zakupu Fabii to maksimum bezpieczeństwa. Ten model Skody otrzymał maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Oprócz tego auto jest przestronne, pojemne i bardzo wydajne – zużycie paliwa wynosi od 3,7 do 5,9 l/100 km.

 

 

Skoda Octavia – to drugi model naszej marki, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Również ten model Skody otrzymał najwyższą notę bezpieczeństwa w testach Euro NCAP. Warto wspomnieć o tym, że Skoda Octavia posiada aż do 9 poduszek bezpieczeństwa! Dzięki wbudowanemu systemowi Driver Alert auto kontroluje stan zmęczenia kierowcy chroniąc go tym samym przed nagłym wypadkiem. System informuje kierowcę o potrzebie odpoczynku. Octavia posiada też system zapewniający odzyskiwanie energii z hamowania i system Start-Stop. Absolutną nowością tego modelu jest możliwość kontrolowania wybranych funkcji pojazdu zdalnie ze smartfona oraz kontakt z centrum serwisowym Skoda.

Wszystkie przedstawione wyżej modele Skody są bardzo przyjazne w stosunku do świeżo upieczonego kierowcy.
I co najważniejsze są w stanie zapewnić mu wysokie poczucie komfortu i bezpieczeństwa.


Auto na raty

Większość świeżo ubocznych kierowców nie dysponuje dużą gotówką. Najczęstsze zapytania dotyczą zwykle samochodów do 20 tys. złotych. Oczywiście to cena, która możliwa jest do wynegocjowania wyłącznie w przypadku aut używanych. Jednak nie oznacz to, że musimy od razu przekreślić swoje marzenia o posiadaniu nowego, „salonowego” auta. Obecnie większość salonów samochodowych umożliwia zakup na raty. Marka Skoda zapewnia też specjalne bonusy za pozostawienie używanego samochodu w rozliczeniu za nowy (oferta TRADE-IN).


Podsumowanie

Pamiętajmy, żeby wybierając auto dla siebie, nie opierać się wyłącznie na sugestiach rodziny i znajomych. Owszem, ich opinie powinny nam pomagać w podjęciu decyzji, ale ostatecznie to my, a nie oni, będziemy jeździć wybranym samochodem. Sprawdźmy więc przed zakupem, czy wygodnie się nam do niego wsiada i wysiada, czy pozycja za kierownicą jest komfortowa, czy nie przeszkadza nam próg załadunkowy w bagażniku – to dosyć proste rzeczy,
z którymi będziemy mieli do czynienia podczas regularnego korzystania z samochodu. Nie zapominajmy więc o nich
i miejmy je na uwadze.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl