Skoda wydała na świat kabriolet! – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Skoda wydała na świat kabriolet!

I to nie byle jaki! Mowa o Sunroqu, czyli niekonwencjonalnej wersji Kodiaqa. Pomysłodawcami i projektantami nowego modelu byli praktykanci z Akademii Skody, przyszli inżynierowie z czeskiej fabryki Mlada Boleslav.

Już od pięciu lat czeski koncern zaprasza do siebie studentów, aby Ci urzeczywistnili na podstawie wybranego modelu Skody swoją wizję intrygującego samochodu pod szyldem Azubi Car. Tym razem światło dzienne ujrzało cabrio.


Sunroq – słoneczna wersja Karoqa

Pierwsze szkice Skody Sunroq grupa dwudziestu trzech studentów zaczęła opracowywać już w kwietniu 2017, jednak faktyczna praca na hali produkcyjnej wystartowała niemal pół roku później. Studenci opracowali lub zmodyfikowali obecne w seryjnym aucie elementy, aby jak najlepiej odzwierciedlały temperament ostatecznej wersji pojazdu. Dzięki temu Sunroq łączy w sobie wszędobylskość SUV-a z letnią beztroską kabrioletu.

 

Warto przy okazji wspomnieć, że swoją nazwę Sunroq zawdzięcza… Poznaniakowi! Marcin Kosmowski, będący zresztą wielkim fanem marki już od ponad dwudziestu lat, wymyślił to określenie na Karoqa bez dachu i, co więcej, miał okazję się wspomnianym prototypem przejechać. Serdecznie gratulujemy “ojcu chrzestnemu”!

Sami twórcy mówią, że Skoda Sunroq została zaprojektowana tak, aby trafić do ich rówieśników, co zresztą widać gołym okiem. Charakterystyczny kolor, ogromna przestrzeń, mocny silnik – wszystkie te czynniki składają się na wyjątkowy charakter letniej wersji Karoqa.

 

Nie pierwszy taki projekt

Skoda Sunroq jest trzecim kabrioletem w historii Skoda Akademie: rok 2014 przyniósł Skodę Citijet, której podstawą był Citigo.

Ten sam model z oferty producenta zresztą był autem wyjściowym, na bazie którego w 2017 roku powstała Skoda Element – elektryczny i uroczy maluch.

W roku 2015 studenci na podstawie popularnej Skody Fabii odwołali się do historii firmy i zbudowali model Funstar – godnego XXI wieku następcę legendarnej Felicji Fun. Z kolei rok później Rapid Spaceback posłużył młodym projektantom do stworzenia Atero – intrygującego sportowego coupe.

U góry: Citijet, Skoda Element, u dołu: Funstar, Atero

Z roku na rok samochody powstające w ramach Azubi Car by Skoda Akademie są jeszcze bardziej intrygujące i pomysłowe. W obecnej ofercie Skody nie ma żadnego kabrioletu, a szkoda. Mamy nadzieję, że Sunroq, który powstał na razie jako prototyp na bazie popularnego SUV-a, ostatecznie trafi do produkcji, bo jest to niewątpliwie intrygujący i przykuwający oko wóz.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl