Skodowe nagłośnienie o mocy 570 W? To możliwe! – Blog Skoda Grupa Cichy
Menu

Skodowe nagłośnienie o mocy 570 W? To możliwe!

Każdy, kto lubi posłuchać sobie muzyki, dobrze wie, że z jakością dźwięku w samochodach bywa różnie. Niesłyszalne instrumenty, za duża ilość basu, brak odpowiedniego wygłuszenia auta – problemów jest tyle, ile słuchających.

Część tych mankamentów wprawdzie można było usunąć lub schować za pomocą ustawień equalizera, ale nie zawsze dawało to odpowiednie rezultaty. Na szczęście słuchanie muzyki w aucie już od kilku lat nie jest drogą przez mękę: koncerny samochodowe coraz częściej stawiają na współpracę z firmami produkującymi profesjonalne systemy nagłośnieniowe.

Skoda, aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze warunki dźwiękowe w swoich pojazdach, postanowiła w zwrócić się do niemieckiej firmy Canton, która opracowała cztery różne rozwiązania akustyczne. Wspomniane systemy audio różniły się od siebie liczbą, rozmiarem i mocą głośników, dzięki czemu każdy z nich dostosowany był swoim charakterem do osobowości wybranego modelu – Kodiaqa, Karoqa, Octavii i Superba.

Dobry dźwięk niezależnie od miejsca i urządzenia

Umiejętności doświadczonego producenta nagłośnienia z Niemiec pozwoliły wycisnąć z samochodów Skody wszystko, co najlepsze. Zintegrowany system multimedialny zapewnia optymalną akustykę dla muzyki, połączeń telefonicznych i nawigacji. System ma rozbudowany equalizer pozwalający na dokładne ustawienie określonego brzmienia, a dzięki perfekcyjnemu wytłumieniu odcina w sposób dynamiczny dźwięki z zewnątrz.

Canton jest też w stanie dopasować dźwięk do potrzeb każdego pasażera. Funkcji Canton Sound Tuning umożliwia uzyskanie doskonałego dźwięku na każdym siedzeniu. Wystarczy, że kierowca zaznaczy na monitorze kierunek, gdzie ma kierować się dźwięk.

Nagłośnienie od Cantona zapewnia również najwyższej klasy dźwięk przestrzenny, dzięki któremu każdy gatunek muzyki brzmi w Skodzie świetnie, niezależnie od modelu, który wybraliśmy. Canton Sound System zawiera aż 10 głośników (w tym również subwoofer w bagażniku) o łącznej mocy wyjściowej 570 W.


Sterowanie systemem za pomocą Bluetooth

Dostępność gniazd USB, AUX, SD czy odtwarzacza płyt pozwala cieszyć się muzyką z zewnętrznych nośników, możliwe jest również połączenie się z systemem za pomocą łączności Bluetooth.

Współpraca czeskiej marki z niemieckim specjalistą od nagłośnienia sprawiły, że Kodiaq, Karoq, Superb i Octavia zadowolą pod względem akustyki nawet wytrawnego melomana. Jakość dźwięku oraz możliwości kreowania satysfakcjonującego nas brzmienia są na niezwykle wysokim poziomie, dzięki czemu każda chwila z muzyką w Skodzie jest niezapomniana.

Współpraca Skody i Canton trwa od 2013 r. Do dziś czeski koncern jest jedynym producentem pojazdów, który skorzystał z pomocy niemieckiego specjalisty od dźwięków.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl