Podróże z czworonożnym przyjacielem, czyli jak przewozić psa w aucie – Skodex Blog
Menu

Podróże z czworonożnym przyjacielem, czyli jak przewozić psa w aucie

16Dla niektórych naszych czworonożnych przyjaciół podróż samochodem wcale nie jest zabawna, dlatego wspólny wyjazd np. na wakacje może być bardzo stresujący, zarówno dla ciebie, jak i towarzyszącemu ci zwierzęciu. Jednak dzięki przemyślanym przygotowaniom i kilku przydatnym wskazówkom możesz zapewnić bezpieczną i wygodną podróż dla wszystkich pasażerów.

Akcesoria samochodowe zapewniające psu komfort i bezpieczeństwo

Po pierwsze zastanów się, jak chcesz przewozić swojego psa. To nie jest bezpieczne, ani wskazane, aby pies poruszał się swobodnie po pojeździe. Rozważ umieszczenie swojego psa w klatce dla zwierząt, jeśli wyjeżdżasz w dłuższą trasę lub jeśli twój pies jest nerwowym pasażerem. Jest to najskuteczniejszy sposób utrzymania psa w bezruchu podczas jazdy. Zapewni mu to także bezpieczeństwo, jeśli będziesz zmuszony np. gwałtownie zahamować. Klatka musi być zabezpieczona i stabilna – nie może się przesuwać lub przewracać w czasie jazdy. Niezabezpieczona klatka może być równie lub nawet bardziej niebezpieczna niż swobodnie biegający po aucie pies.

Jeśli nie chcesz stosować klatki, znajdź sposób, by upewnić się, że pies jest bezpieczny. Na przykład, jeśli masz samochód kombi, rozważ zamknięcie swojego psa na tyle samochodu. Upewnij się, że nie masz żadnych ciężkich luźnych przedmiotów, takich jak miski lub butelki, ponieważ mogą one stać się niebezpiecznymi pociskami w razie wypadku.

Pasy bezpieczeństwa dla psów są doskonałym narzędziem, jeśli nie chcesz, aby twój pies był zamknięty, lub jeśli masz mały samochód. Pamiętaj, aby przymocować je do uprzęży, a nie do obroży.  W ten sposób upewnisz się, że pies jest zabezpieczony, a jego kark nie zostanie uszkodzony w razie wypadku.

Świetnym patentem na podróże z psem są maty ochronne; wodoodporne i wytrzymałe a zarazem praktyczne. Nowoczesne maty znajdziesz na stronie internetowej firmy BeBobi Chroniąc samochód w ten sposób nie będziesz musiał się martwić błotem, brudem, wodą, ani ewentualną chorobą lokomocyjną psa.

4 rzeczy o których powinieneś pamiętać jeszcze przed podróżą z psem

Zabawa: Podczas gdy zmęczony pies może nadal być zdenerwowany z powodu zamknięcia go w samochodzie, wypoczęty i pełen energii pies będzie zwykle jeszcze gorszy. Dlatego pobaw się z nim jeszcze przed wyjazdem.

Pokarm: Unikaj karmienia swojego psa tuż przed podróżą. Nakarm go przynajmniej kilka godzin wcześniej, najlepiej wysokiej jakości karmą, która nasyci go na dłuższy czas – na przykład karmą Dog’s plate. Dobrym pomysłem jest wybranie karmy Dog’s Plate Light – to lekki posiłek, który dostarczy wszelkich wartości odżywczych, bez nadmiernego obciążania systemu trawiennemu (co szczególnie przyda się, jeśli twój pies cierpi na chorobę lokomocyjną). Odwiedź stronę internetową www.dogsplate.com.

Gadżety: Zapakuj odpowiednie zapasy dla swojego psa, rozpoczynając długą podróż samochodem. Spraw, aby pies czuł się komfortowo, kładąc ulubioną poduszkę lub koce na wyściółkę. Zabierz ze sobą wodę, smakołyki, obroże i smycze psa, jedne z ulubionych zabawek do żucia i plastikowe torby na okoliczność psiej toalety. Lepiej nie podawać mu kości ani smakołyków, ponieważ jeśli pies poczuje się źle, może je zwrócić.  Piszczące zabawki są również niepożądane, ponieważ będą cię rozpraszać w trakcie jazdy.

Leki: Porozmawiaj z weterynarzem, jeśli twój pies wykazuje objawy choroby lokomocyjnej. Nigdy nie podawaj psu leków bez konsultacji ze specjalistą.

Jak dbać o psa podczas długiej trasy? Pamiętaj o tych 6 czynnościach!

1. Pozwól psu stopniowo przyzwyczajać się do jazdy samochodem. Zacznij od umożliwienia twojemu psu chodzenia po samochodzie z wyłączonym silnikiem. Następnie zacznij od krótkich podróży; zabierz swojego psa do parku lub nad jezioro, aby kojarzył jazdę samochodem z czymś przyjemnym – nie tylko z wycieczkami do weterynarza.

2. Miej ze sobą smycz i identyfikator psa za każdym razem, gdy bierzesz go w podróż. Zawsze jest szansa, bez względu na to, jak grzeczny jest twój pies, że wyjdzie on z samochodu i ucieknie. Upewnij się, że twój pies może zostać zidentyfikowany, jeśli tak się stanie.

3. Rób przerwy. Pozwól swojemu psu pobiegać i zmęczyć się. Powinieneś także dać swojemu psu małą przekąskę, na przykład porcję karmy Dog’s plate Light (którą możesz kupić tutaj) i trochę wody podczas każdej dłuższej przerwy. Zatrzymuj się co godzinę i idź na szybki spacer, nawet jeśli wszystko, co masz do dyspozycji to trawa na terenie restauracji fast-food czy na stacji benzynowej przy autostradzie.  Jest to szczególnie ważne, jeśli wybierasz się w długą podróż. Cztery godziny to absolutny limit przeciętnego psa do jazdy bez dłuższej przerwy, ale ty jako kierowca powinieneś zrobić przerwę po każdych dwóch godzinach jazdy.

4. Wybieraj zaciemnione miejsca na parkowanie. Jeśli zatrzymasz się na posiłek, zaparkuj samochód w cieniu i opuść okna, aby wpuścić do środka świeże powietrze.

5. Unikaj pocieszania psa, jeśli wykazuje on oznaki niepokoju. Pocieszenie psa, tak naturalne, jak się wydaje, wzmacnia myśl, że dzieje się coś złego. Postaraj się zachować spokój i normalność, zwracając uwagę na oznaki prawdziwej paniki (zamiast dyskomfortu).

6. Nagradzaj swojego psa, gdy dotrzesz do celu. Weź go na długi spacer natychmiast po przybyciu.

  

Dodatkowe wskazówki

Jeśli twój pies ma ulubiony ręcznik lub koc, pamiętaj, aby wziąć go ze sobą, aby uspokoić zwierzę.

Jeśli podróżujesz przez ponad 24 godziny, szukaj hotelu przyjaznego zwierzętom.

Bądź cierpliwy, miły i kochający dla swojego psa. Podróżowanie jest równie stresujące dla psa, jak dla ciebie!

Nie pozwól, aby twój pies wystawiał głowę przez okno. Kawałek piasku lub kamyk może dostać się do oka, a twój pies może wyskoczyć z auta.

Po przyjeździe

Zabierz swojego zwierzaka do nowego miejsca i pokaż mu, gdzie umieściłeś jedzenie, wodę i posłanie. Zabierz psa  na spacer, aby mógł zbadać nowe zapachy okolicy. Jednak przede wszystkim zrelaksuj się i ciesz się wakacjami ze swoim najlepszym przyjacielem!


Artykuł powstał we współpracy z Dogs Plate i BeBobi.

Dziękujemy 😉

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl