Wyjazd na ferie – w co wyposażyć samochód – Skodex Blog
Menu

Wyjazd na ferie – w co wyposażyć samochód

Zima to bardzo wymagająca pora roku, jeśli chodzi chodzi o prowadzenie auta. Kierowca mierzy się w tym czasie z licznymi wyzwaniami takimi jak jazda po szybko zapadającym zmroku, poruszanie się po śliskich, oblodzonych nawierzchniach, gęste opady śniegu czy notorycznie zamarznięte szyby. Większość tych zimowych trudności można zwalczyć za pomocą podstawowych akcesoriów motoryzacyjnych. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy…

Dla fanów narciarstwa dostępne są specjalne bagażniki dachowe (w cenie pomiędzy 550 zł, a 860 zł), które można dopasować do konkretnych modeli Skody takich jak: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, czy Superb. Warto również zainstalować poprzeczne belki do relingów dachowych (490 zł- 640 zł), które znajdują się w wybranych Fabiach, Octaviach, Karoqach, Kodiaqach i Superbach. Bardzo przydatnym akcesorium jest uchwyt na cztery pary nart lub dwie deski snowboardowe, który kosztuje tylko 330 zł. Na wyprawę całą rodziną polecamy jednak wybrać potężne kufry o pojemności 380 l i nośności do 75 kg (dostępne w cenie 1640 zł). Dbając o dobry stan sprzętu narciarskiego nie można zapomnieć o zabezpieczeniu go odpowiednim pokrowcem, którego wydatek sięga rzędu około 400 zł.

Od czego zacząć?

Fundamentalną sprawą jest odpowiedni wybór opon zimowych, bez których nie powinno się wyruszać w dłuższą podróż. Niemniej ważnym elementem jest dokładne sprawdzenie stanu akumulatora, uzupełnienie płynów i oleju oraz zweryfikowanie działania układu hamulcowego. Na uwagę zasługuje również kontrola stanu wycieraczek.

Do celu bez niespodzianek

W przypadku, gdy czeka nas trudna podróż krętymi, wąskimi i często ośnieżonymi drogami, bardzo ważne jest posiadanie łańcuchów śniegowych (Powinny być dopasowane do opon, których aktualnie używamy). Ich koszt wynosi maksymalnie do 400 zł. Pamiętając o kosmetyce naszego auta, warto jest mieć pod ręką zimowy płyn do spryskiwaczy, odmrażacz, środek i szmatkę do polerowania szyb oraz skrobaczkę – zestaw o wartości około 100 zł.

Praktyczne sposoby aranżacji wnętrza

Przechodząc do wnętrza samochodu, bardzo przydatnymi przedmiotami są gumowe dywaniki pod siedzenia oraz wykonane z tego samego materiału, wykładziny do bagażnika. W odróżnieniu od akcesoriów wykonanych z weluru, gumowe nie wchłaniają wody, a jedynie ją zatrzymują. Tym sposobem w aucie pozostanie porządek i nie ucierpi na tym estetyka jego wnętrza. Ceny w tej kategorii akcesoriów mieszczą się w granicach 150-250 zł. Pod tylną klapą samochodu wskazane jest mieć kamizelkę odblaskową, apteczkę, koło zapasowe, linkę holowniczą czy zapasowy zestaw żarówek. Opcjonalnie dorzucić można też składaną łopatę, której pewnie za często nie użyjecie, ale w pewnych sytuacjach może uratować komuś życie 🙂

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl