Najciekawsze gadżety do samochodu – Skodex Blog
Menu

Najciekawsze gadżety do samochodu

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. Odpowiadamy więc dziś na pytanie, jaki prezent najbardziej ucieszy obdarowanego Tatę – szczególnie, jeśli ma słabość do technicznych nowinek i ceni sobie komfort podczas prowadzenia auta. 

W dzisiejszym świecie technologia otacza nas na każdym kroku, a gadżety ułatwiające nam życie stają się nieodłączną częścią naszej codzienności. Producenci wciąż zasypują nas propozycjami nowych produktów – część z nich skutecznie ułatwia nam życie, inne tylko zaśmiecają mieszkanie i samochód. Wielu z nas nie potrafi obejść się już bez tych udogodnień – na spotkanie nie dotrzemy bez pomocy nawigacji samochodowej, a temperaturę za oknem sprawdzimy w smartfonie, a nie na rtęciowym termometrze.

Na szczególną uwagę zasługują gadżety samochodowe, które stanowią ogromny segment rynku i cieszą się niesłabnącą popularnością.  Za kierownicami aut spędzamy coraz więcej czasu, więc liczba dostępnych akcesoriów również stale rośnie. W przypadku gadżetów samochodowych należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby wybierane produkty pochodziły od sprawdzonych oraz cenionych producentów. Niska jakość i zawodność mogą w tym przypadku nie tylko zmniejszyć nasz komfort, ale też bezpieczeństwo. Mówi się, że szczególną słabość do technologicznych nowinek mają mężczyźni, a samochód potrafi być oczkiem w głowie niejednego pana. Właśnie dlatego dziś podsuwamy Wam kilka pomysłów na gadżeciarski prezent z okazji Dnia Ojca, który ucieszy każdego Tatę.

Alkomat elektrochemiczny

Jazda na podwójnym gazie jest rzeczą bezwzględnie niedopuszczalną. Oszacowanie, czy od spożycia alkoholu minęło odpowiednio dużo czasu, abyśmy mogli rozpocząć jazdę, bywa jednak bardzo trudne. Warto mieć więc pod ręką alkomat samochodowy, który w takiej sytuacji rozwieje wszelkie wątpliwości.

Alkomaty możemy podzielić na te wyposażone w sensor elektroniczny i te z sensorem elektrochemicznym. Urządzenia z sensorem elektronicznym są zwykle tańsze, ale też bardziej narażone na błędy. Technologię elektrochemiczną znajdziemy w droższych modelach – wykorzystywanych m.in. przez policję. Podczas zakupu alkomatu, sprawdźmy jakiej wielkości jest sensor. Im większy, tym lepszy, ponieważ więcej powietrza jest w stanie zbadać, co zmniejsza ryzyko błędnego pomiaru. Warto wziąć pod uwagę także zakres błędu danego modelu, deklarowany przez producenta. Pamiętajmy, że w przypadku urządzeń z niższej półki cenowej sensor jest wrażliwy nie tylko na alkohol, ale też na inne substancje, takie jak np. nikotyna.

Ceny alkomatów są bardzo zróżnicowane i uzależnione od producenta, modelu i zastosowanej technologii.  Na urządzenie możemy wydać od kilkudziesięciu złotych, nawet do dwóch tysięcy.

Lodówka samochodowa

Lodówka samochodowa to gadżet, który przyda się każdemu miłośnikowi długich tras. Jest niezastąpiona na wakacjach, delegacjach lub w pracy zawodowych kierowców. Obecnie na rynku znajdziemy modele o różnej pojemności i sposobie chłodzenia. Jednymi z najpopularniejszych (oraz najtańszych) są lodówki pasywne, które nie wymagają zasilania. Ich działanie opiera się na specjalnych wkładach chłodzących, które wcześniej należy przygotować, przechowując je w zamrażalniku. Inne modele wymagają podpięcia do prądu. Wyróżnić tu należy urządzenia termoelektryczne, sprężarkowe oraz absorpcyjne. Ceny lodówek turystycznych rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Lokalizator kluczyków

Lokalizator pozwala bardzo skutecznie walczyć z objawami zapominalstwa. Jest to niewielkie, wygodne urządzenie w formie breloczka, które możemy przyczepić do kluczy. Najczęściej lokalizatory działają poprzez wykorzystanie technologii Bluetooth. Dodatkową funkcją może być też GPS, który udostępnia nam ostatnią lokalizację szukanego przedmiotu. Korzystanie z lokalizatora jest bardzo proste. Podpinamy urządzenie do kluczyka, instalujemy aplikację w swoim telefonie komórkowym, następnie parujemy zestaw i możemy rozpocząć użytkowanie. Z funkcji lokalizatorów możemy oczywiście korzystać również na inne sposoby – urządzenie można doczepić do torebki, psiej obroży lub włożyć do dziecięcego plecaczka. Dzięki temu znajdziemy bez problemu przedmioty, ludzi czy zwierzęta.

Zestaw głośnomówiący

Nie we wszystkich modelach aut odnajdziemy wbudowane zestawy głośnomówiące, a to niewątpliwie bardzo przydatny oraz wygodny dodatek. Pozwala on na bezpieczne prowadzenie rozmów, a także uniknięcie niechcianego mandatu za rozmowę przez telefon komórkowy w trakcie jazdy. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób montażu, a także na obecność wyświetlacza i wsparcie dla więcej niż jednego urządzenia. Najtańsze zestawy głośnomówiące kupimy już za kilkadziesiąt złotych, najdroższe będą kosztować kilkaset.

Samochodowa ładowarka

Ładowarka do telefonu komórkowego to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów do naszych aut. Jest on niezbędny dla wszystkich kierowców, którzy często korzystają ze smartfonów w trakcie jazdy – na przykład używając aplikacji do nawigacji samochodowej. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz ładowarek, za które zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeżeli dysponujemy większą kwotą, warto poszukać rozwiązań z transmiterami FM, które w komplecie oferują właśnie ładowarki.

Wideorejestrator

Samochodowe kamery wciąż zyskują na popularności. Kierowcy cenią je, ponieważ dzięki nim w przypadku kolizji, czy innego zdarzenia drogowego, łatwo ustalić sprawcę. Przed zakupem wideorejestratora należy sprawdzić jego parametry oraz zapoznać się z próbkami nagrania, aby upewnić się, że dany model spełni nasze oczekiwania i zapewni wysoką jakość. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na ekran podglądu, łatwość obsługi i zdolność powiększania obrazu. Najtańsze wideorejestratory kupimy już za kilkadziesiąt złotych.

 

Samochodowy organizer

Utrzymanie porządku w aucie nie jest proste – szczególnie jeśli spędzamy w nim wiele czasu. W zachowaniu czystości i dobrej organizacji przestrzeni pomogą torby i organizery samochodowe. Sprawdzą się one szczególnie w autach z dużymi bagażnikami, pozwalając na trzymanie wszystkiego na swoim miejscu w trakcie jazdy. Będą też przydatnym dodatkiem dla rodziców podróżujących samochodem z dziećmi. Ceny organizerów samochodowych rozpoczynają się już od kilkunastu złotych.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl