Aktualności: e-mobility w Bratysławie – Skodex Blog
Menu

Aktualności: e-mobility w Bratysławie

23 maja 2019 roku w Bratysławie kurtyna opadła, a oczom zgromadzonych ukazała się przyszłość marki Škoda. Co nowego zaproponowała nam czeska marka? Jakie ma plany rozwoju? Odpowiadamy.

Światowa premiera

Škoda od lat wspiera Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie IIHF. Obecnie jest głównym sponsorem najdłużej w historii sportowych mistrzostw świata. Jako dynamiczny sport, hokej doskonale pasuje do charakteru czeskiego koncernu i stanowi, obok kolarstwa, główny filar strategii sponsoringowej marki. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie podczas tegorocznego ćwierćfinału mistrzostw w stolicy Słowacji Škoda zaprezentowała swoją nową podmarkę: e-mobility iV. Tym samym czeski producent wkroczył w erę elektromobilności i otworzył nowy rozdział w swej bogatej 124-letniej historii. W Bratysławie swą premierę miały także 2 modele iV, które są pierwszymi elektrycznymi samochodami Škody.

Citigo-e iV

Elektryczna odmiana Citigo, najmniejszego pojazdu w rodzinie Škody, była zapowiadana już od dłuższego czasu. Jego majowy debiut zaskoczył wszystkich – mimo umieszczenia we wnętrzu samochodu nowych podzespołów i akumulatorów, wymiary kabiny nie uległy zmianie. Co więcej, zasięg tego niepozornego pojazdu robi wrażenie. Dzięki baterii o pojemności 36,8 kWh przejedzie on na jednym ładowaniu aż 265 km. 

 

 

Superb iV

Škoda dokonała również odświeżenia swojej flagowej limuzyny Superb, wprowadzając w niej kilka zmian. Ich efektem była majowa premiera pierwszego wariantu hybrydowego typu plug-in. Superb iV przeszedł subtelny facelifting i prawdziwą rewolucję pod maską. Znajduje się pod nią układ dwóch silników: elektrycznego i spalinowego oraz bateria litowo-jonowa o pojemności 13 kWh, która zapewnia zasięg ponad 50 km.

Przedsmak

Światowa premiera w Bratysławie to wyjątkowy moment dla czeskiego producenta, który w przyszłym roku będzie obchodzić 125-lecie istnienia. To jednak tylko przedsmak nadchodzących nowości. Škoda nabiera rozpędu i w przyszłości zamierza stawiać śmiałe kroki w dziedzinie elektromobilności. Dwa zaprezentowane w maju samochody zapowiadają pojawienie się całej linii modeli iV, do których zaliczyć trzeba także koncepcyjny Vision iV, debiutujący w Genewie. Ten czterodrzwiowy crossover coupé zachwycił już swoim atletycznym nadwoziem, sportowym wyglądem i przestronnością. Już wkrótce jego elektryczna wizja trafi do salonów.

 

 

Nie tylko samochody

Popularność aut elektrycznych rośnie z roku na rok. Dostrzegł to czeski producent, który postanowił zainwestować 120 milionów euro na rozwój technologii i edukację w dziedzinie e-mobility. Škoda zauważyła także potrzebę stworzenia sieci ładowarek, by e-mobilność stała się prosta i wygodna dla każdego Klienta. Dlatego przeznaczyła ponad 32 miliony Euro na stworzenie 40 milionów stacji ładowania, które pojawią się przy europejskich drogach. Uruchomiona zostanie także opcja eCharge, która ma zapewnić modelom Škody dostęp do większości ładowarek w Europie. 

 

 

Elektryczna przyszłość

Marka ma dalekosiężne plany, które sukcesywnie przekuwa w rzeczywistość. Do końca 2022 r. rodzina Škody będzie obejmować 10 elektrycznych pojazdów z różnych segmentów, a już w 2025 r. co czwarty kupowany przez Klientów marki samochód będzie posiadał napęd elektryczny. Koncern stawia także na neutralną ekologicznie produkcję, dlatego w przyszłości aż 85% aut będzie pochodziło z recyklingu.

 

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl