Škoda Parent Taxi App – Skodex Blog
Menu

Škoda Parent Taxi App

Regularnie odwozisz swoje dziecko na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne? Albo na spotkania ze znajomymi? Jeśli tak, koniecznie musisz poznać najnowszą aplikację Škody!

Czas nie pieniądz

Dużo czasu spędzamy z naszymi pociechami w samochodzie. Zawozimy je do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne czy spotkania ze znajomymi. Potrafimy nawet zrezygnować z odpoczynku po pracy albo innych, dodatkowych obowiązków. Oczywiście wszystko to robimy z miłości, ale wyobraźmy sobie sytuację, że za nasz obowiązek podwózki dziecko może… „zapłacić”. W jaki sposób? Wykonaniem prac domowych. Taka „transakcja” jest tym bardziej pożyteczna, że aż 89% rodziców prosi swoje pociechy o pomoc w tej kwestii.

156 godzin z życia

Na pomysł aplikacji wpadli pracownicy brytyjskiego oddziału Škody. Z ich badań wynika, że przeciętny rodzic w Wielkiej Brytanii pełnił funkcję „szofera” swojego dziecka średnio przez trzy godziny tygodniowo. Rocznie za kierownicą spędza zatem 156 godzin i łącznie przejeżdża w tym czasie – bagatela – 2652 km. Jest to trasa z Londynu do Mediolanu! Gdyby przeliczyć to na cenę londyńskiej taksówki, pasażer musiałby zapłacić 12 565 £, czyli prawie 60 tys. PLN!

Podobne badania nie były przeprowadzane w Polsce, choć patrząc na to, że rodziny z dziećmi coraz częściej przeprowadzają się na przedmieścia, to na podwózkach dzieci spędzamy podobną ilość czasu. 

Škoda Parent Taxi App – jak to działa?

Aplikacja Škody wykorzystuje lokalizację GPS do rejestrowania liczby przebytych kilometrów. Co ważne, nie wymaga to dodatkowej obsługi podczas jazdy, więc jest ona całkowicie bezpieczna. Zanim ruszymy, klikamy „New journey” i możemy rozpocząć podróż, której dystans będzie rejestrowany przez aplikację. Wystarczy jeszcze tylko ustalić stawkę.

Škoda Parent Taxi App bywa często porównywana do aplikacji Ubera, tylko że tutaj walutą nie są pieniądze. W tym przypadku nasi pasażerowie zapłacą za wybrany przez nas dystans (od 1 do 15 km) obowiązkami domowymi. Te ostatnie rodzic wybiera z długiej listy zadań, którymi jego pociecha zrewanżuje się za przysługę. Wśród brytyjskich rodziców najpopularniejsze okazały się: sprzątanie pokoju (62%), pomoc przy gotowaniu (30%), wynoszenie śmieci (29%) i odkurzanie (23%). 

Po skończonej wspólnej podróży można wysłać do dziecka podsumowanie zawierające listę obowiązków domowych, którą pociecha po wykonaniu zadań powinna odesłać. Jeśli nie potraktuje sprawy poważnie, rodzic może opublikować niewykonane zadania w mediach społecznościowych i w ten sposób upomnieć się o „zapłatę”.

Nie ma nic za darmo

Aplikacja budzi mieszane uczucia wśród kierowców-rodziców. Jedni uważają, że to forma płacenia za obowiązki, które dziecko powinno wykonywać naturalnie, współuczestnicząc w domowych czynnościach.  Inni natomiast twierdzą, że to świetny pomysł, ponieważ aplikacja uczy ich pociechy, że w życiu nie ma nic za darmo. Pomysłem zachwycona jest m.in. popularna brytyjska mama-blogerka, Jo Middleton (@mummyblogger). Taka nowoczesna forma rozliczania dziecka z jego obowiązków jest dla współczesnej młodzieży bardziej przekonująca, niż tradycyjna rozmowa i ewentualny szlaban.

Wystarczy mieć smartfona

Aplikacja Škody nie jest dedykowana wyłącznie kierowcom aut tej marki. Wystarczy mieć smartfona. Pobierzesz ją na:

Prawdopodobnie Škoda Parent Taxi App nie zrewolucjonizuje relacji między rodzicami a dziećmi, ale być może wielu rodzinom je ułatwi. To co, może teraz czas na aplikację, która podliczy podwożonych znajomych?

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl