Samochodem do… Algarve, Portugalia – Skodex Blog
Menu

Samochodem do… Algarve, Portugalia

W Polsce już coraz mniej słońca, ale są na świecie piękne miejsca, gdzie nadal możemy się nim cieszyć. Jednym z nich jest Algarve w Portugalii – najbardziej nasłonecznione miejsce w Europie. Słońce świeci tam przez ponad 300 dni w roku. Jeśli więc tęsknicie za upałami, to koniecznie zacznijcie pakować walizki.

Kraniec Portugalii

Algarve w języku arabskim oznacza ziemię położoną na zachód i pochodzi od średniowiecznej prowincji zwanej przez Arabów „Zachodem Andaluzji”. To historyczna kraina i jednocześnie region położony na południu Portugalii. Od zachodu i południa oblewają ją wody Atlantyku, od wschodu przecina rzeka Gwadiana. Na północy regionu ciągną się dwa łańcuchy górskie – Serra de Monchique oraz Serra de Caldeião.

Miasta

Jednym z najbardziej obleganych przez turystów miast w Algarve jest nadmorska miejscowość Albufeira. Obok Lagos i Portimao to jeden z trzech głównych ośrodków wypoczynkowych. Miasta te tętnią życiem tak w dzień, jak i w nocy. Po zmroku ożywają kolorowe jarmarki, na ulice wychodzą artyści, a miłośnicy imprez bawią się w barach i klubach nocnych. Warto także wybrać się do Faro. Jak na stolicę regionu przystało, znajdują się tam większe hotele i lotnisko. Te zdobycze nowoczesności kontrastują ze średniowiecznym Starym Miastem, XIII-wieczna katedrą Se i romantycznymi uliczkami.

Wybrzeże

Costa do Algarve to prawie 200 km malowniczego wybrzeża. Znajduje się tu ponad setka plaż, będących rajem dla turystów. Można tam spotkać wielu surferów, których przyciągają atlantyckie fale. Wybrzeże dzieli się na dwie części: Sotavento (stronę wschodnią) oraz Barlavento (stronę zachodnią). Nazwy te związane są z kierunkiem wiatrów, moglibyśmy je zatem przetłumaczyć kolejno jako strona zawietrzna i nawietrzna. Sotavento rozciąga się na wschód od miasta Faro. Jest to pas spokojnych piaszczystych plaż, rozlewisk i lagun. Barlavento natomiast to plaże otoczone wystającymi z morza kilkudziesięciometrowymi wapiennymi kolumnami oraz wyrzeźbionymi przez wodę jaskiniami i grotami. Ciągną się one od stolicy regionu aż po jego zachodni kraniec.

Samochodem czy na piechotę?

W Algarve bez problemu można wynająć samochód, ponieważ wypożyczalnie znajdziemy w każdym większym mieście. Podstawową drogą w regionie, którą warto zapamiętać, jest N125. Przebiega ona wzdłuż całego wybrzeża, od Vila Real De Santo Antonio aż do Sagres. Równolegle do wspomnianej trasy, od Lagos do granicy z Hiszpanią, biegnie płatna autostrada A22.

Zazwyczaj zachęcamy Was do podróży samochodowych. Tym razem jednak warto założyć buty treckingowe i przejść jednym z najpiękniejszych szlaków w Europie: Via Algarviana (GR13). Można się nim udać z zachodu, od Przylądka św. Vincentego, na wschód, do Alcoutim. Jeśli tęsknicie za autentycznym kolorytem i naturą, ta 300-kilometrowa trasa jest dla Was. Omija ona wybrzeże i wszystkie gwarne kurorty. Prowadzi natomiast przez odludne tereny Algarve i pozwala poczuć prawdziwe, dzikie piękno południa Portugalii.

Dla każdego

W Aglarve każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno enklawy dziewiczej przyrody, jak i duże skupiska ludności z majestatycznymi i nowoczesnymi hotelami. Miejsca starczy dla imprezowiczów, plażowiczów, piechurów, kierowców i surferów. Jadąc do Algarve warto postawić na relaks i piękne widoki, bo ten południowo-zachodni kraniec Europy to jeden z najpiękniejszych zakątków na świecie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

Jesteśmy autoryzowanym dealerem marki Skoda. Zajmujemy się sprzedażą nowych i używanych samochodów oraz oryginalnych części i akcesoriów tej marki.

Jesteśmy firmą należącą do Grupy Cichy, jednej z największych w Polsce firm działających w branży samochodowej od 1986 roku (www.ahc-grupa-cichy.pl/).

Adres:
Škoda Grupa Cichy
ul. Unii Lubelskiej 5, 61-249 Poznań

Dane kontaktowe:

SALON: Telefon:61 878 20 00
Email: sprzedaz@ahc-grupa-cichy.pl

SERWIS: Telefon:61 878 20 20
Email: serwis@ahc-grupa-cichy.pl